הרשמה

השאיפות של מיקרוסופט ל-VR מתמקדות יותר במחשב מאשר ב-Xbox

בשנה הקרובה לא נראה התפתחות בתחום ה-VR ב-Xbox

מקארטי מספר כי ה-VR עדיין לא מציע "Killer experience" שתחבר את תחום ה-Virtual Reality לקהל הרחב.

כש-Xbox One X הוכרזה (אז עוד תחת Project Scorpio) מיקרוסופט התגאתה בכך שהקונסולה היא VR-Ready. בתערוכת E3 האחרונה לא שמענו על התפתחות בתחום זה מצד מיקרוסופט וכנראה שגם לא נשמע כלום השנה.

בשיחה עם אתר GameSpot אמר דייב מקרטי (Dave McCarthy), מנהל ראשי בסטודיו המשחקים של מיקרוסופט, שהם מתמקדים ב-VR ו-AR למחשב כשההתמקדות לקונסולות תגיע בעתיד.

"התמקדותנו כרגע מוקדשת למרחב המחשב. אנחנו מסתכלים על ווינדוס 10 ורואים איזה מרחב פתוח זה למפתחים. אנחנו רואים שכמות ההתקנות של Windows 10 הוא כחצי ביליון מכשירים פעילים. אנחנו מרגישים כי זה המרחב הנכון להתמקד בו" אמר מקארטי.

כמו כן, מקארטי מספר כי ה-VR עדיין לא מציע "Killer experience" שתחבר את תחום ה-Virtual Reality לקהל הרחב. "אני טוען כי מפתחים עדיין מחפשים את דרכם להגדיר 'Killer experience' שם. אני חושב שזו נקודה מצויינת לתפתחות אחרי הכל" הוא מוסיף. "אנחנו מאמינים בכך מספיק שמספר סטודיואים שלנו עובדים על תוכן ל-Windows 10 כרגע ונוכל לדבר על כך בהמשך השנה".

מוקדם יותר השנה מיקרוסופט הסירה את האזכור לתמיכה ב-Virtual Reality מהתכונות של Xbox One X. לאחר מכן היא הבהירה את העניין ואמרה שהקונסולה עדיין תציע חווית VR אך לא מסרה למה האזכור הוסר.

למתחרה הישיר, סוני עם הפלייסטישן 4 פרו, כבר יש תמיכה מלאה ב-VR ביחד עם מכשיר ה-PlayStation VR שנוחל הצלחה, במיוחד עם כותר ה-Resident Evil האחרון שנחשב ל-Must Have ב-VR.

בנובמבר, מנהל Xbox פיל ספנסר (Phil Spencer) אמר כי בסופו של דבר VR ימצא את מקומו בגיימינג, אך זה מוקדם מדי. "עיצבנו את סקורפיו כקונסולה שמתאימה ל-VR. אם זה יקרה השנה, שנה הבאה או השנה שלאחר מכן..." אמר ספנסר והוסיף "אני חושב שבעוד כמה שנים ה-VR יגיע למיינסטרים".

ה-Xbox One X תושק בנובמבר, בעלות של 500$ בארה"ב. אין עדיין מחיר יבואן רשמי בישראל.

בר הוכמן - כתב תוכן

בר הוכמן - כתב תוכן

משחק על: PC, PS4, Xbox One

בחיים לא תנצחו אותי ב: קרב Roadhogs ב-Overwatch. 

המשחק שהגדיר לי את הילדות: לא בטוח אם Oddworld או The Neverhood. בכל מקרה הילדות שלי הייתה מוזרה.

כשאני לא משחק אני: סטודנט למדעי המחשב בסבל וכדורסלן בחסד.

מסר לעולם: לא תמיד התפוח הכי אדום הוא בהכרח תפוח.

צפיה בכתבות צוות תוכן צור קשר

תגובות

  1. 1

       | פורסם ע"י  

     

יש להתחבר כדי להתחיל דיון