הרשמה

דיסני נתבעת בגין ריגול על ילדים באפליקציות משחקים

דיסני בתגובה: "התביעה לוקה בחוסר הבנה בסיסי של מדיניות הפרטיות. נגן על שמנו בבית המשפט"

ב-2014, קרה מקרה דומה שבו TinyCo, המפתחת של Family Guy: The Quest for Stuff הסכימה לשלם סכום של 300,000 דולר לאחר שהואשמה בהפרת מדיניות ה-COPPA.

ענקית הבידור, דיסני, נתבעת בגין טענות שאספה מידע אישי על ילדים ששיחקו באפליקציות המשחקים שלה ושיתפה אותו באופן לא חוקי מול מפרסמים וגורמים מסחריים אחרים. החברה כופרת באשמה ומספרת שתגן על שמה בבית המשפט.

דיסני רשומה בכתב התביעה כנאשמת, יחד עם חברות מתחום הטכנולוגיה, ביניהן: Upright, Unity ו-Kochava. לטענת התביעה, דיסני הפרה את מדיניות ה-Children Online Privacy Protection או בקיצור - COPPA (המדיניות להגנת ילדים ברשת), שמטרתה להגן על פרטיותם של ילדים מאפליקציות ואתרים.

אחד מהדוברים של דיסני סיפר ל"וושינגטון פוסט" שכתב התביעה הנ"ל מבוסס על "חוסר הבנה בסיסי" של מדיניות ה-COPPA: "דיסני נצמדת באדיקות למדינות ה-COPPA ומתבססת עליה כדי ליצור אפליקציות עבור ילדים ומשפחות. התלונה מבוססת על חוסר הבנה בסיסי של מדיניות ה-COPPA ונהליה. נגן על שמנו בבית המשפט."

לפי כתב התביעה, למשחקים כמו Disney Princess Palace Pets ו-Where's My Water 2 יש "טראקרים" על גבי הקוד שלהם שמאפשרים לדיסני לייצא את המידע מתוך המכשירים החכמים אל מפרסמים ובעלי אינטרסים מסחריים.

ב-2014, קרה מקרה דומה שבו TinyCo, המפתחת של Family Guy: The Quest for Stuff הסכימה לשלם סכום של 300,000 דולר לאחר שהואשמה בהפרת מדיניות ה-COPPA.

רן רביד - כתב תוכן

רן רביד - כתב תוכן

משחק על: PS4 Pro

בחיים לא תנצחו אותי ב: Mortal Kombat X

המשחק שהגדיר לי את הילדות: DOOM וסדרת Mortal Kombat

כשאני לא משחק אני: חושב במה לשחק

מסר לעולם: שחקו תמיד ברמת קושי Hard ומעלה

צפיה בכתבות צוות תוכן צור קשר

תגובות

  1. 1

       | פורסם ע"י  

     

יש להתחבר כדי להתחיל דיון