הרשמה

ביקורת: Gamdias Hermes P2 RGB

המקלדת של בר נפטרה, אז הוא בדק אם המקלדת המכאנית של Gamidias תצליח להחליף את הישנה

האם המקלדת החדשה של Gamdias היא תחליף ראוי לשמות הגדולים שכבר נמצאים בארץ?

"יש איזו מקלדת לביקורת? אני חייב מקלדת", "מה קרה?", "נשפך לי מרק עגבניות על המקלדת", "תהיה בריא". וכך, רבותי, קיבלתי את מקלדת ה-Gamdias Hermes P2 RGB לחלקי וזרקתי את מקלדת הגיימינג הלא-מכאנית והלא-מתקדמת הוותיקה שלי, ה-Logitech G103, לתוך פח הזבל.

מקלדת ה-Gamdias Hermes P2 מגיעה כמו שאר מוצרי החברה, באריזה עם המון צבעים. כאמור, המקלדת מציעה מקשים מכאניים עם סוויצ'ים מתוצרת Gamdias (הפעם עם הסוויצ'ים החומים והאהובים שלי), מקשים עם נורות לד RGB הניתנים לתכנות בנפרד (דרך תוכנת ה-Hera של Gamdias), שני מקשי מאקרו ועיצוב מעניין ולא צעקני מדי.

תוכן האריזה הוא מינמלי. אנחנו מקבלים את המקלדת עם כבל USB מוסלב וארוך שמרגיש עמיד ו"פינצטה" להוצאת המקשים שניתנים להחלפה. לא שראיתי סיבה לעשות זאת. בניגוד למקלדות גיימינג אחרות שלא מסופקות בכלל מנח ידיים (Arm Rest), ב-Hermes P2 RGB ישנו מנח לידיים מוטמע במקלדת. פחות אהבתי את זה שהוא לא נתיק, אבל עדיף מכלום.

המקלדת מגיעה בצבע אפור כשה-Arm rest והמקשים הם בצבע שחור. הכיתוב על המקשים (כשהנורות כבויות כמובן) בצבע אפור והיא נראית הייטקית ומתקדמת. החומרים ממנה עשויים המקלדת מרגישים יציבים מאוד ונעימים למגע. היא נשארת יציבה גם כשניסיתי קצת לאתגר אותה עם משטחים אחרים היא נשארה יציבה ולא זזה מהמקום. המקשים עצמם נראים "מרחפים" על המשטח בזכות הוויתור על מסגרת פלסטיק שתעטוף את הכל.

הסוויצ'ים של Gamdias מרגישים מצוין ולא ניכר כי הם מקשים סיניים זולים. הסוויצ'ים שהגיעו הם מהסוג החום. הם היו מספיק רגישים ללחיצות ומצד שני התופעה של לחיצות בטעות שהיו בעייתיות מבחינתי במקלדות אחרות לא היוו בעיה במקלדת הזו. בכלל, סידור המקשים והריווח ביניהם הרגיש לי טבעי מהרגע הראשון שנגעתי במקלדת. למרות שזו מקלדת מכאנית והיא לא לגמרי שקטה היא עדיין שקטה יותר ממקלדת ה-Asus ROG Claymore וה-Razer Blackwidow Ultimate שהיו ברשותי.

מבחינת התוכנית האמנותית, Gamdias עשו עבודה טובה עם הלדים. חוץ ממיקום כל לד בנפרד על כל מקש, דבר שהוא כבר די רגיל בתעשייה, הם כללו מצבי תאורה מעניינים שעל כולם אפשר לשלוט עם תוכנת ה-Hera. בדומה לביקורת על העכבר של החברה, ה-Gamdias Zeus P2 RGB, העדפתי להיפטר מהתוכנה שהתגלתה כקוץ בנעל. למזלה של Gamdias, ניתן לשלוט על כל האספקטים של המקלדת, אולי למעט פרופילי RGB מותאמים אישית, ישירות מהמקלדת. כך יצא שתוכנת ה-Hera הנוראית פחות משחקת תפקיד בשליטה על המקלדת.

Gamdias גם הוסיפו גלגלת ווליום בצד ימין למעלה, תוספת שראיתי לראשונה ב-Asus ROG Claymore. הגלגלת התגלתה כאחד הפיצ'רים היותר שימושיים של המקלדת. כמו כן, ישנם קיצורים לשינוי מקשי ה-WASD עם מקשי החיצים (למה???), מקשים לשליטה במולטימדיה משולבים ב-F Keys וכאמור, קיצורים מלאים בשליטה בפרופילי RGB. כל המקשים הם באותה מידה כך שאפרש להחליף ביניהם, כמו מקשי ה-WASD והחיצים שגם מאוד מתאימים להחלפה (על מקשי החיצים מופיעים WASD).

המקלדת משרתת אותי נאמנה זה כחודש והיא מחליפה ראויה ל-Logitech G103 שנזרקה בטרם-עת. מחיר המקלדת בארה"ב הוא כ-130$ (כ-450 ש"ח) לפני מסים ומשלוח, מחיר שמכניס אותה לליגה של הגדולים בין ה-Corsair K70 LUX RGB ולבין ה-Gigabyte Aorus. מתכננים לקנות מקלדת מכאנית? מוזמנים לבדוק את ה-Gamdias Hermes P2 RGB.

בר הוכמן - כתב תוכן

בר הוכמן - כתב תוכן

משחק על: PC, PS4, Xbox One

בחיים לא תנצחו אותי ב: קרב Roadhogs ב-Overwatch. 

המשחק שהגדיר לי את הילדות: לא בטוח אם Oddworld או The Neverhood. בכל מקרה הילדות שלי הייתה מוזרה.

כשאני לא משחק אני: סטודנט למדעי המחשב בסבל וכדורסלן בחסד.

מסר לעולם: לא תמיד התפוח הכי אדום הוא בהכרח תפוח.

צפיה בכתבות צוות תוכן צור קשר

תגובות

תצוגה מקדימה
הסתר | הצג תצוגה מקדימה
טוען...
 1. 1

  23:36 15.04.2018 | WarFox89 WarFox89

  ה-BLACKWIDOW של רייזר בין המקלדות המכניות הטובות בעולם. הסוצ'ים שלהם הכי טובים לדעתי ואני משתמש בסוצ'ים הכתומים והצהובים שהם יותר שקטים מהירוקים ונשמעים הכי סקסי וקריספי.

 2. 2

  23:43 15.04.2018 | בר הוכמן - כתב תוכן בר הוכמן - כתב תוכן

  הייתה לי Blackwidow Ultimate וזרקתי אותה לפח אחרי שלושה חודשים.

 3. 3

  19:40 16.04.2018 | WarFox89 WarFox89

  זה שלא אהבת אותה לא אומר שהיא לא טובה - זה סיפור אחר ;) ואין מצב שהיא התקלקלה אחרי 3 חודשים - לא קיים בטבע.

 4. 4

  23:55 16.04.2018 | בר הוכמן - כתב תוכן בר הוכמן - כתב תוכן

  היא התקלקלה, בעיה ידועה של המקלדת הזו. המעגל החשמלי שמקבל את הEvent של הקליק נדפק (סתם ככה, באמת בעיה ידועה) ואז מקשים נלחצים או כפולים או בכלל לא. למשל לחיצה על האות 'ל' הניבה את הביטוי "םםםםםםםםם". בהתחלה חשבתי שזו בעיה במאקרואים, כי איכשהו הם נרשמו מחדש בלי שביקשתי כל פעם. אח"כ בדקתי את העניין וזו בעיה ידועה.

  בכלל אני מפסיק להתעסק עם מוצרים של רייזר. Deathadder, מגוון אוזניות שלהם, כל דבר שלהם שמתקרב אלי (או לחברים שלי או לכל אדם רנדומאלי באינטרנט) מתקלקל ממש מהר. אולי המוצרים שלהם טובים, אבל מבחינת אמינות - הם מתים כמו זבובים בתא חשמל.

 5. 5

  16:09 17.04.2018 | WarFox89 WarFox89

  הבנתי ... בכל אופן חבל שזרקת אותה לפח מכיוון שרייזר נותנים אחריות מלאה על המוצרים שלהם לשנתיים - יכולת פשוט לקבל אחת חדשה במקומה.
  אבל כן, אתה צודק. המוצרים של רייזר ידועים בזה שיש בהם ים של תקלות ייצור/מפעל. אני אישית החלפתי אין ספור עכברים של רייזר כי הסנסור שלהם נדפק עד שהחלטתי שאני לא נוגע יותר בעכברים שלהם (גם כי הסנסור לא הכי מדוייק בעולם בהשוואה לעכברי גיימינג של מותגים אחרים). עם המקלדות שלהם אף פעם לא היו לי בעיות ואני די אוהב אותם אבל זה עניין של מזל כנראה ...

 6. 6

     | פורסם ע"י