הרשמה

ביקורת: מסך גיימינג Gigabyte M28U

ביקורת מסך! שמואל בדק את ה-Gigabyte M28U וחזר אלינו עם הרשמים שלו - בואו לקרוא מה הוא חשב עליו!

יכול להיות שמצאתי את מסך הגיימינג הראשון שאני באמת יכול לומר עליו שיכול לתפקד כמסך המשני שלי ובפועל מסך הגיימינג הראשון שלי כאן בבית. עבודה נהדרת של Gigabyte.

המסך סופק לנו לביקורת על ידי Aorus ישראל, תודה רבה!

עוד יום, עוד ביקורת של מסך! השבוע קיבלנו לסיקור מ-Aorus ו-Gigabyte ישראל את מסך ה-M28U: מסך ה-4K שלה שמכוון לקהל השחקנים שרוצים מסך 4K אבל מעדיפים להישאר בתקציב נורמלי. לאחר שסיקרנו כאן את אחיו הגדול יותר, ה-M32U, הגיע הזמן לסקר גם את הגרסה הקטנה יותר, ה-M28U. אז בואו לקרוא מה חשבתי על המסך של Gigabyte והאם הירידה במחיר מובילה גם לירידה באיכות, או שה-Mid Range של Gigabyte עושה את העבודה שעושים גדולים וחזקים ממנו?

מה בקופסה + איכות בנייה

הקופסה היא קרטון חום עם הכיתוב M28U. באמת שאין לי מה לומר עליה יותר מדי. בתוך הקופסה עצמה תוכלו למצוא את מסך ה-28 אינץ' עם פאנל ה-IPS, מעמד מתכוונן, כבל חשמל, כבלי HDMI ו-DisplayPort וכבל USB-C. המסך עצמו נראה מצוין ובנוי בצורה נהדרת. אני נשמע כמו תקליט שבור בשלב הזה, אבל באמת שאנחנו כמעט ולא מקבלים מוצרים שמרגישים זולים במיוחד, וה-M28U לא שונה במיוחד במובן הזה, למרות שתג המחיר הנמוך שלו לעומת המתחרים כן נותן לו יתרון יחסי על פניהם במובן הזה. אה כן, משהו יחסית קטנוני אבל אני חייב לציין אותו: כבל החשמל של המסך הזה קצר. ברמה שהייתי צריך להחליף בינו לבין כבל החשמל של מסך העבודה שלי לביקורת. אני שמח מאוד שהוא סטנדרטי, אבל זה כבל של כמטר וחצי - בחייאת - זה היה יכול להיות ארוך יותר בחצי מטר-מטר. זה לא היה הורג אף אחד.

את המסך עצמו ניתן לכוונן כ-13 ס"מ בציר האנכי של המעמד ובזווית של מינוס 5 עד 20 מעלות (אין אפשרות להפוך את המסך למצב אנכי לחלוטין). בצידו האחורי של ה-M28U נמצא שני חיבורי HDMI 2.1, חיבור ה-DisplayPort 1.4, חיבור USB-C, חיבור ה-USB 3.0 עבור המפצל שנמצא במסך עם שלושת היציאות שלו בנוסף למתג הפעלה וחיבור לשקע החשמל. בנוסף, המסך עצמו (כמו הרבה מסכים אחרים שיצא לנו לבדוק כאן באתר) תומך במאונט VESA, כך שהוא יתאים לכל תצורה שתבחרו לשים אותו בה - בין אם על השולחן או על זרוע שתוכל להזיז אותו ממקום למקום. כמות החיבורים של המסך מכובדת ונועדה לשרת את הפיצ'רים השונים עליהם אפרט בהמשך הביקורת - ובפרט על ה-HDMI 2.1.

איכות תמונה וביצועים

המסך עצמו הוא מסך עם פאנל IPS ברזולוציה של 4K (או 2160p), בקצב ריענון של 144 הרץ עם טכנולוגיית FreeSync שמטפלת בנושא קצב הריענון שלו. נתחיל מהטוב: הביצועים שלו מעולים. המסך לא מרצד או מקרטע או מציג אפילו שביב של Ghosting בזמן שימוש. ה-FreeSync עושה את העבודה בצורה מעולה והתמונה נשארת ברורה וחלקה בקצבי ריענון גבוהים ונמוכים כאחד. אני לא הולך להוריד על כך נקודות למסך, אבל פונקציית ה-Overdrive שלו היא Hard pass בעיניי. היא יצרה לא מעט בעיות של ריצודים בזמן משחקים שרצו מעל ל-144 הרץ ובאופן כללי יצרה חוויה לא נעימה. יכול להיות שזאת הייתה בעיה אצלי אבל אם אתם רוצים מחשב עם יותר מ-144 הרץ משום מה, פשוט תקנו מסך של 240 הרץ ומעלה.

פלטת הצבעים של המסך היא גם טובה, למרות שגם כאן - יכל להיות טוב יותר. המסך תומך בהצגת 8bitעם דיוק של 94 אחוזים ב-DCI-P3. אלה נתונים מעולים עבור המסך, בעיקר בהתחשב במחיר שלו, ועם בהירות של 300 ניטים התמונה שנמצאת על המסך ברורה ונראית דיי טוב. דבר אחד שהפריע לי ואחד שלא: במקרים של קצב ריענון גבוה כן יש קצת מריחות על מסך. זה מאוד שונה מריצודים, זה סתם נראה כאילו הצבעים של המסך טיפה נמרחים, בעיקר כשמדובר בצבעים מאוד דומים. זה לא נורא בולט, אבל אם אתם תחפשו את זה אתם תמצאו את זה. זוויות התמונה וה-Glare של המסך דווקא דיי הרשימו אותי: Gigabyte מציינת כי זוויות ההסתכלות של המסך הן 178 מעלות, ומניסיון זה בהחלט כך: התמונה עדיין נראית טוב גם באמצע היום בישיבה מול החלון.

ה-HDR לעומת זאת - לא כזה הרשים. שלא תטעו: אין לכם שום סיבה לא להפעיל את הפיצ'ר הזה, הוא משפר את איכות הצבעים על המסך והוא בהחלט מגדיל את פלטת הצבעים שהמסך מציג עם הבדלים ברורים יותר בין צבעים בהירים וכהים ועוד. מצד שני, כמו עם הרבה מסכים אחרים שניסיתי (למעט באמת בודדים), ה-HDR פשוט לא מרשים במיוחד. אני יודע, זה משהו שהוא ידוע כחולשה וחסרון יחסי של מסכים רגילים לעומת מסכי Mini-LED ו-OLED, אבל זה משהו שחשוב לציין בביקורת על מסך.

משהו אחרון לפני שעוברים לפיצ'רים הנוספים: אני יודע שדיברתי פה לא מעט על איכות התמונה וזוויות התצוגה של המסך וה-HDR, אבל משהו שהיה חסר לי עם המחשב הזה הוא היכולת להתעסק יותר עם ההגדרות שלו. אני לרוב בסדר עם אפשרויות בהירות וניגודיות עם כמה הגדרות בודדות נוספות, אבל לא יכלתי להשתחרר מהעובדה שהייתי שמח לקבל עוד כמה אפשרויות להתעסקות עם הצבעים על המסך למשל - אני חושב שהייתי יכול לגרום למסך להתאים לי אפילו יותר.

פיצ'רים נוספ- רגע, יש פה HDMI 2.1?!

אוקי, רועי עבר כבר על פיצ'ר ה-KVM Switch של המסך (קיצור של Keyboard, Video and Mouse Switch, מאפשר לחבר כמה מחשבים לאותו המכשיר ולהעביר את השליטה בלחיצת כפתור)בביקורת שלו ל-M32U ובעוד שאני מסכים עם הנקודה שלו לגבי המיקום של כפתור ה-KVM וגם אני הייתי מעדיף אותו בצד המסך ולא מאחוריו, דווקא לא הפריעה לי העובדה שהייתי צריך להשתמש במטען חיצוני כדי להטעין את הלפטופים שלי במקום להשתמש ב-USB-C. אולי זה כי אני רגיל לכך מהשימוש הרגיל שלי ב-KVM-ים ואולי זה קשור לעובדה שאני ממילא מחבר למסך מחשבי גיימינג ניידים - זה פשוט לא הפריע לי. אגב, לי לא הייתה את הבעיה של איבוד סאונד במעבר בין מחשבים בעזרת ה-KVM, אז זה אולי היה משהו נקודתי של ה-M32U שקיבלנו לביקורת.

אני במקום זאת הולך להתמקד על דבר אחר שאני באמת כל-כך שמח סוף-סוף לעשות: לדבר על מסך גיימינג עם חיבור HDMI 2.1. אני אהיה כן איתכם, לא קראתי על המסך לפני הביקורת - צילמתי כמה תמונות עבור הכתבה הזאת ואז קלטתי שה-PS5 שחיברתי למחשב מותאם לכל ההגדרות של המסך, כלומר רץ ב-4K ו-120 הרץ ואפילו ב-VRR (בעזרת ה-FreeSync). זאת הייתה הנקודה בה הבנתי שמדובר במסך גיימינג שתומך ב-HDMI 2.1 - הראשון שאני מסקר מאז שהגיעו אליי ה-PS5 וה-Xbox Series X.

כל הפיצ'רים עובדים עם הקונסולות הללו וזה כל-כך כיף שיש שני חיבורי HDMI 2.1 שכן זה אומר שאתם תוכלו להשתמש במסך הזה כמסך היחיד שלכם לכל צרכי הגיימינג שלכם: ה-PS5 וה-Xbox Series X בחיבורי ה-HDMI 2.1, מחשב שמחובר לפורט ה-DisplayPort 1.4 ועם הרמקולים של המסך (שאיכות הסאונד שלהם לא רעה בכלל) אתם אפילו לא תצטרכו להוציא עוד כסף על סאונד-בר קטן או רמקולים. יש לכם פה מסך שיכול לתפקד כתחנת העגינה היחידה שלכם לגיימינג בבית וזה באמת נהדר בעיניי.

השורה התחתונה

חברים וחברות, יכול להיות שמצאתי אותו. יכול להיות שמצאתי את מסך הגיימינג הראשון שאני באמת יכול לומר עליו שיכול לתפקד כמסך המשני שלי ובפועל מסך הגיימינג הראשון שלי כאן בבית שהוא לא טלוויזיית ה-OLED שלי. נכון, הוא לא מושלם בכל צורה ורחוק מהמסכים הכי משוגעים שעברו אצלי במהלך שנותיי כאן ב-Vgames, אבל לעזאזל - ה-M28U עושה את כל מה שביקשתי ממנו: התמונה על המסך טובה מאוד, קצב הריענון נהדר, התמיכה ב-FreeSync היא לא פחות ממבורכת והפיצ'רים הנוספים ובראשם חיבור ה-HDMI 2.1 שלו ואופציית ה-KVM מצליחים ליצור ממנו מסך שהוא קומבו של מסך עבודה ומסך גיימינג. כן, איכות הצבעים יכלה להיות טובה יותר והייתי שמח לכמות אפשרויות יותר גדולה ורחבה, אבל עם תג מחיר מאוד נוח והמון פיצ'רים נוספים, זהו מסך פנטסטי לאלו מכם שרוצים את הקונסולה שלכם ליד המחשב והמסך השולחני ולא מול הטלוויזיה. עבודה מצוינת של Gigabyte.

8.5
מתוך 10

הטוב

 • איכות בנייה מעולה
 • מספק תמונה טובה מאוד עם ביצועים נהדרים
 • תמיכה בקונסולות הדור הבא עם HDMI 2.1
 • ה-KVM והרמקולים עושים עבודה מצוינת

הרע

 • הייתי שמח לאפשרויות רבות יותר בהגדרות
 • HDR לא מרשים במיוחד

והעצב

 • כל פעם שצריכים לקחת ממני מוצר שאהבתי - לוקחים חתיכה ממני.
שמואל מקונן - עורך ראשי

שמואל מקונן - עורך ראשי

משחק על: PC, 3DS, PS5, Xbox Series X, Nintendo Switch, Oculus Quest 2

בחיים לא תנצחו אותי ב: Street Fighter, Killer Instinct, Super Smash Bros.

המשחק שהגדיר לי את הילדות: קרב קשה בין Chrono Trigger ל-Mega Man X.

כשאני לא משחק אני: עובד. לצערי.

מסר לעולם: 10000xp של אמת, אפס מורא.

צפיה בכתבות צוות תוכן צור קשר

תגובות

תצוגה מקדימה
הסתר | הצג תצוגה מקדימה
טוען...
 1. 1

  13:26 28.05.2022 | WarFox89 WarFox89

  ביקורת קרנבל שמואל כמו תמיד - שאפו ותודה.
  לא הייתי קורא למסך שעולה מעל ל-3K שקל "תג מחיר מאוד נוח" אבל עדיין יש לו אחלה פיצ'רים.
  בכל אופן לא ממש כדאי להתפתות ל-4K עם קצב ריענון של 144 הרץ כי ממילא לא תגיעו ל-144 FPS [או מעל] או אפילו קרוב לזה ברזולוציית 4K בהרבה משחקים בלי נגיד RTX3080TI/3090 לפחות בכיס.

  אם כבר הייתי מגיע לאזור המחיר הזה הייתי שוקל בכובד ראש אופציות אחרות למסכים :)

 2. 2

  19:00 28.05.2022 | שמואל מקונן - עורך ראשי שמואל מקונן - עורך ראשי

  הפה שועללללללללללללל!!!

  לאן נעלמת לנו?! שאלנו איפה אתה בצוות!

 3. 3

  00:02 29.05.2022 | WarFox89 WarFox89

 4. 4

  00:04 29.05.2022 | WarFox89 WarFox89

  WTF צינזרו את התגובה שלי ועוד לא התחלתי להגיד משהו רע XD ...
  תודה שאתם זוכרים אותי שמואל זה מאוד משמח אותי! הייתי קצת עסוק בכל מיני שטויות מהעולם האמיתי אבל אני תמיד פה ... עורב מהצללים.

 5. 5

     | פורסם ע"י